Quaternity Institute - Yoga
Kundalini Joga

Kurs dwu modułowy 22 dni proces kursu 4400 zł:

 

 • rezerwacja miejsca 800 zł
 • moduł I -  2200 zł
 • moduł II - 1400 zł 


Pobyt płatny na miejscu:

110 zl osobodoba z wyżywieniem


Kurs obejmuje:


 • ​22 dni/ 200 godzin
 • pełna uwaga trenerów
 • prowadzenie indywidualne
 • certyfikacja Yoga Alliance RYT 200 godzin

Poziomkowa - Beskid


Służy nam cierpliwie od 2019, drewniany dom na Poziomkowej Górce, tutaj odbyły się odosobnienia Kashmir, Joga Nidra, oraz Kundalini Joga Kurs Nauczycielski trzy moduły 2019/2020.


Dom jest przede wszystkim domowy ! Gościnny i otwarty. Pozwala na razem i osobno w prostej i niewymuszonej atmosferze beskidzkiej gościnności.


Otoczony łąkami i lasem, pozwala na zanurzenie się w pracy i praktyce, na codzienne spacery, drzemki na trawie, reflekscje zmieniającego się horyzontu.


Wyżywienie, trzy posiłki wegańskie/ wegetariańskie, nielimitowana ilość napojów / herbaty/ kawy/ owoców

KOSZT PROGRAMU

MIEJSCE PROGRAMU

KURS NAUCZYCIELSKI KUNDALINI JOGI 2020Tradycja jogi to źródłowe teksty i linie przekazu. Pozorny podział na szkoły jest współczesnym wymysłem i umownym założeniem. Jako technika joga ma odnogi takie jak asana, pranayama, pratyahara, dhyana i samadhi, które pozostaną wielowymiarowym doświadczeniem dopóki mamy ciało, oddech, myśli, refleksję, oraz możliwość totalnej świadomości. 


Kurs zaczynamyod bardzo prostego przygotowania ciała do asany, czyli zestawy wprowadzające do jogi asan czyli zestawy PMA - pavanmuktasan, przerabiamy wszystkie grupy asan i ich działania, w tym klasyczną suryę namaskar / powitanie słońca, techniki pranayamy - dokładnie i systematycznie; shatkarmy czyli oczyszczania hatha jogi; dopiero wtedy dodajemy techniki i kriye, które bardziej pobudzają gruczoły dokrewne, a tym samym punkty psychiczne czyli czakry. Od początku kursu przedstawione są techniki medytacyjne i teoretyczne omówienie subtelnego pola energii, z pozycji wiedzy tantrycznej. Mantra joga również towarzyszy nam od początku do zakończenia kursu.


Kundalini Jogato bardziej rozległa perspektywa niż asana z ubogiej perspektywy rozciągania i wzmacniania. Asana może być energetyczna i medytacyjna od początku. Quaternity to kontynuacja linii szkoły północnej a nie południowej, gdzie zasadniczą różnicą jest intencja i cel praktyki. Szkoła północna wprowadza stan medytacji jako cel od pierwszego spotkania z jogą; rozpoznanie ukrytego języka poprzez kontemplację pozycji czyli asany, kontemplacja w uważności oddychania, rozpoznanie wewnętrznego stanu i panoramy umysłu.


Technika prowadzenia zajęć będzie inna, kiedy nauczyciel asystuje w przekierowaniu uwagi praktykującego z zewnątrz do wewnątrz, kiedy sam wykazuje dojrzałość i zrozumienie swojej roli. Szkoła północna to określenie niekoniecznie geograficzne, porównując do aspektu żeńskiego i męskiego w mężczyźnie jak i w kobiecie, szkoła północna wskazuje bardziej na aspekt kontemplacji niż dyscypliny ciała. Szkoła południowa jest szkołą skierowaną na moc ciała, stąd skupienie na dokładności zewnętrznej formy, perfekcja i dyscyplina ciała. Zasadnicze różnice w podejściu i w inetncji. Północna medytacja, południowa moc ciała.


Kurs Nauczycielskito program, który daje porównywalnie najgłębszy efekt przemiany, niezależnie czy zamierzasz uczyć jogę czy nie. Jest to proces formowania świadomej relacji ze sobą, dzięki zastosowaniu technik jogi w kontekście codziennej regularnej praktyki i stylu życia podczas spotkań kursu. Grupa działa tutaj bardzo wspierająco, tworząc wzmocnione pole percepcji i kooperacji." Praca w grupie jest wyjątkowym aspektem kursu nauczycielskiego, gdyż połączenie jakie następuje podczas kursu służy wszystkim uczestnikom dla ich indywidualnej świadomości.


Jestem nieustannym świadkiem tego zjawiska, sama mu podlegając. Kurs nauczycielski jest zawsze nowym wydarzeniem; pomimo, że techniki i teoria są materiałem stałym i powtarzanym, to jednak doświadczenie jest za każdym razem orginalnie odkrywcze.


Jako trener mogę tylko zauważyć niezmienny cud działającej intencji pozytywnej zmiany i uleczenia."


Sara Lilia Jolanta

Data i cena

EDYCJA LETNIA:

Moduł I /  2020

29 czerwca - 12 lipca


EDYCJA JESIENNA: 

data wkrótce....


EDYCJA LETNIA

ZAMKNIĘTA

Zapraszamy na jesień !

Kundalini 


to siła transformacji, która działa w nas tak samo jak działa w nas każdy wdech i wydech; czy świadomie czy nieświadomie, podlegamy jej od poczęcia, od momentu kiedy pierwszy raz wzięliśmy głęboki wdech, do momentu ostatniego wydechu. KUNDALINI TO KRWIOOBIEG CIAŁA SUBTELNEGO, TO NATURALNY PRZEPŁYW MOCY.


Pierwotna moc tworzenia i transformacji, wyznacza wewnętrzną drogę ewolucji świadomości, drogę, którą odkryli i opisali starożytni tantrycy, jogini, sadu, i święci wschodu. Subtelna fizjologia kundalini to spuścizna starożytnego świata wiedzy ezoterycznej dla ludzkości, dostępna i otwarta w naszych czasach fizyki kwantowej i największego skoku świadomości zbiorowej.

Kundalini Yoga


przekaz zawierający metody i techniki rozwoju świadomości, jest jednocześnie integralną częścią Raja Yogi, szerszej nauki o umyśle. Wywodząca się z Tantry, Kundalini Yoga nigdy nie była oddzielona od Hatha Yogi, Mantra Yogi, Bhakti Yogi czy Gyana Yogi.
Kundalini Joga to system opierający się na wewnętrznym eksperymencie, nie na wierze, ani nie na bezkrytycznym oddaniu się zewnętrznemu autorytetowi. Kundalini Joga to metoda samopoznania przez praktyczną aplikację, odkrycie w sobie, poddanie się procesowi rozwoju. Niczym nie przypomina walki, którą toczymy w świecie, na zewnątrz. To pojemność na bycie sobą, złożenie broni, poddanie wewnętrznej mocy .

Sara Lilia Jolanta

Informacje

Quaternity Kundalini Yoga

Yoga Alliance 200 Hours


1.  Najważniejsze aspekty praktyki jogi:

 • asana - zdrowie i równowaga ciała fizycznego, obecność w ciele
 • pranayama - przepływ energii i świadomości, obecność w oddechu
 • pratyahara - kontemplacja pola subtelnych wrażeń, obecność w sobie
 • powiązanie wszystkich trzech wymiarów w jedno pole doświadczenia.
 • odwaga pozostawania w kontakcie tego co odczuwane.
 • ​wewnętrzny autorytet, krystalizacja centrum mądrości. 


2. Teoria anatomii subtelnej, filozofii i psychologii jogi

 • praca z ciałem, energią witalną i mentalną
 • anatomia subtelna według tantry
 • sanskrit - język jogi
 • filozofia i podstawowe zasady / terminy klucze jogi
 • psychologia według mapy rozwoju świadomości


3. Gałęzie jogi w doświadczeniu i teorii kursu

 • Kundalini joga i hatha joga - asana, pranayama, bhanda, mudra
 • kriya joga - zestawy dla obudzenia i oczyszczenia energii
 • radża joga - techniki medytacyjne, praca z energią mentalną
 • mantra joga - działanie dźwięku na pole kwantowe
 • karma joga - znaczenie uważności i świadomości w działaniu
 • ayurveda - balans życia


4. Praktyczna metodologia uczenia jogi
5. Zasady i bezpieczeństwo pracy jako nauczyciel

Kurs ma bogaty, skondensowany zakres wiedzy i doświadczenia, a pomiędzy spotkaniami wymagana jest codzienna praktyka indywidualna, dlatego dobrze jest poświęcić ten czas na przestrzeni trwania kursu, z uwagą dla procesu, na zbudowanie praktycznego fundamentu nie tylko jogi ale przede wszystkim własnego programu rozwoju w życiu. Joga to pojęcie, które określa nie tyle tradycję wschodu, ale ezoteryczny rdzeń duchowej ścieżki człowieka.

Znajdź dla siebie i tego procesu miejsce i czas, wykreuj czasoprzestrzeń, pomimo oczywistych zobowiązań życiowych, jednoczesnego zaangażowania w wiele wątków, bycia w różnych rolach. Zmiana jakiej doświadczysz podczas kursu zawsze transformuje całe pole powiązań, relacji, wpływów i priorytetów.

Program Quaternity oprócz oczywistej "twardej" wiedzy, kładzie nacisk na rozwój subtelnych narzędzi takich jak:


 • inteligencja emocjonalna,
 • kooperacja interpersonalna,
 • uważność w relacji ze sobą i innymi,
 • wolność dla osobowości, wolność ekspresji i odwaga dla kreatywności,
 • odkrycie i ustanowienie wewnętrznej mocy a nie zewnętrznej siły.   

  

  

  

  

Organizacyjnie

SARA LILIA JOLANTA

Jako trener Nauczycieli Kundalini Jogi praktykuję jogę i medytację od 30 lat,

aktywnie uczę w Kanadzie i w Europie od 25 lat. Poza tą rolą, jestem artystką, matką, kobietą; prowadzę kursy jogi, gdyż zmiana jaką widzę mnie fascynuje !


Quaternity Yoga School powstała w momencie zmiany, kiedy po latach pracy dla organizacji 3HO / Kundalini Yoga Institute / Kundalini Yogi według Yogi Bhajana, sprowadziłam swoje działanie na własne, małe podwórko, łącząc wszystkie narzędzia i bogate doświadczenia, w intuicyjną wersję pracy z energią, łącząc praktyki tantryczne, przywołując głęboki archetyp totalności w każdym z nas.


Quaternity odwołuje się do totalności i pełni, Carl Jung odkrył ten archetyp w mitologii, alchemii, filozofii i religii, w jodze i tantrze. Nazwa wydała mi się kluczowa. Moją specjalizacją jest

Sat Nam Rasayan, Prana Vidya, Joga Nidra, Dhyana Yoga, Techniki Medytacyne z Tantr i Upanishadów, Kriye Kundalini Yogi.


Wykładam teorię jogi/ tantry/anatomii subtelnej pracując z polem energetycznym.

Doświadczenie jakie mam to Joga Tybetańska, Yashodhara Yoga, Satyananda Yoga, Kundalini as thought by Yogi Bhajan, Sat Nam Rasayan by Guru Dev Singh, wiele warsztatów ze znanymi współcześnie nauczycielami, jak Carolyne Myss. 

Od 2005 roku w Polsce, Czechach i na Węgrzech wprowadzałam, pracując bardzo intensywnie, kundalini jogę jako system, którego wcześniej nie uczono w Europie wschodniej. Organizowałam i prowadziłam kursy nauczycielskie poziom pierwszy i drugi. 

0d 2006 - 20013 sześć rocznych kursów stacjonarnych ukończyło około 180 osób w Polsce, dwa roczne kursy w Budapeszcie ukończyło ponad 80 osób, oraz dwa roczne kursy w Pradze, ukończyło około 60 osób.

Poziom drugi Kundalini Jogi, każdy zawierający 5 modułów, odbywał się regularnie do końca 2013 z udziałem zaproszonych trenerów międzynarodowych.

Od 2013 Quaternity Yoga School / Quaternity Institute, skompletował 9 kursów 200 godz. w Polsce, stacjonarnych i weekendowych miejskich, oraz 8 kursów międzynarodowych 200 godzin / 21 dni, w języku angielskim w różnych lokacjach na świecie.

Ponadto certyfikowane kursy jak Joga Nidra, Techniki Medytacyjne, Prana Vidya, prowadzone są od 2012 roku regularnie conajmniej raz w roku, dla nauczycieli jogi, terapeutów i psychologów, oraz wszystkich zainteresowanych tematem. 


Podczas kursów Quaternity RYS 200 Yoga Alliance 2020/2021 uczę 75 %,

będąc osobistym mentorem dla uczestników, a także trenerów prowadzących.

LINDITA MARIA


Trenerka Nauczycieli Kundalini Yogi od 12 lat, trenerka Quaternity Yoga School, nauczycielka Hatha Jogi, Vinyasa Jogi, Ayurvedy, Mantra Jogi.


Lindita ukończyła swój pierwszy kurs nauczycielski jogi w Vancouver, w wieku 16 lat.

Wcześniej w wieku lat 12 pierwszy raz była w Munger, Bihar School of Yoga, już jako dorosła studiowała kundalini jogę i mantrę trzy lata w Amritsar Indie, skompletowała program trenerski Kundalini Yoga w Espanola, Nowy Meksyk, USA.

Skończyła Hatha Yogę, Vinyassa Yoga Alliance RYS 200, Yoga Development Course Bihar School of Yoga.


Mieszka na stałe we Francji, organizuje i prowadzi międzynarodowe kursy nauczycielskie Quaternity 200 godzin Yoga Alliance, a także warsztaty, lekcje jogi, terapie jogą i ayurvedą.


Będąc często w Polsce, prowadzi kursy nauczycielskie Quaternity, a także warsztaty Mantra Yogi. Współkreuje program i nadaje kierunek dla szkoły. W życiu podróżniczka, ciekawa świata, ludzi i ich odmiennych kultur, pełna energii i nowych pomysłów.

NAUCZYCIEL INSPIRUJE

Dlaczego nauczyciel jogi jest ważny ?​

 • w tej roli jesteś najlepszą wersją siebie.
 • to miejsce nie uznaje dramatyzacji.
 • stajesz się transparentny
 • możesz zobaczyć siebie w innych.
 • możesz poczuć innych w sobie.
 • konfrontujesz swój strach i kompleksy.
 • pozycja obnaża prawdę o Tobie.
 • otwierasz się na kilka wymiarów.
 • otwierasz się na pozytywne zmiany.
 • Twoje własne uwarunkowania puszczają w szwach.
 • nie możesz zastygnąć w rutynie, możesz tylko odkryć rytuał.
 • kreatywność jest wymiarem nauczyciela.
 • wybór jest prosty, tak jak życie, masz zawsze prawo powiedzieć tak, lub nie. 

CZYM JEST JOGA ?

Co nam daje doświadczenie jogi ?

 • świadomą obecność w ciele
 • głęboki, świadomy oddech
 • uważność w każdym ruchu i działaniu
 • uważność wgłąb siebie
 • kontakt z wewnętrzną mocą
 • rozbrojenie ograniczających struktur
 • uwolnienie od strachu i kompleksów
 • zasilenie energetyczne
 • porządek w polu ciała i umysłu
 • empatię  dla siebie i innych 
 • wejrzenie w swoją własną naturę.
 • pokój - akceptację rzeczywistości
 • utrzymanie stanu zdrowia
 • inspirację i moc sprawczą,
 • dostęp do własnej kreatywności
 • prawo świadomego wyboru
 • odbudowanie własnego autorytetu 

STACJONARNY KURS NAUCZYCIELSKI JOGI

QUATERNITY KUNDALINI YOGA

YOGA ALLIANCE 200

Be part of our Yoga familly!

Quaternity Institute - Yoga

© Quaternity Institute 2019/2020

|   All Rights Reserved 

|    apply@QuaternityInstitute.com

This website uses cookies. By continuing to use this site you accept our use of cookies. Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie. Korzystając z dalej z tej witryny akceptujesz nasze użycie plików cookie.

Zaakceptuj