Quaternity Institute - Yoga
Medytacja SNR

SNR & Kundalini Joga

warsztaty uzdrawiania

Data i cena:

Sat Nam Rasayan & Kundalini Joga

11 - 15 sierpnia


ZAPISY ZAMKNIĘTE 

Dwór Lanckorona

Warsztat 800 zł

płatny przez stronę


         plus pobyt i wyżywienie

         w Dworze 200 zł os/dob  

Warsztat medytacyjny, stanowi niezależny temat technik kontemplacyjnych o uzdrawiającym efekcie takich jak Sat Nam Rasayan czy prana vidya. Tym razem warsztat pięć dni w połączeniu z praktyką Kundalini Jogi. 


Uczymy się rozpoznawać, kontemplując, wrażliwe pole sensoryczne, które otwiera percepcję na niezdefiniowane pole energii i informacji.

Warsztat daje osobiste wejrzenie, jasne rozpoznanie, materiał do zastosowania we własnej pracy indywidualnej, lub pracy nauczyciela jogi, terapeuty.


Sat Nam Rasayan to metoda kontemplacyjna, zastosowana z intencją uzdrowienia siebie, osoby, relacji, czy sytuacji - jest praktycznym użyciem zdolności patrzenia poprzez neutralny aspekt umysłu. Warsztaty takie nie mają tytułu, dlatego, że pracujemy z tym co jest, co pojawia się w danym czasie, w polu uczestnika i grupy.


Dla tych, którzy będą brać udział pierwszy raz, napiszę tylko, że czasami trzeba zjeść danie kilka razy aby nie tylko rozpoznać jego walory smakowe, ale także rozpoznać składniki i docenić kucharza, jednak za każdym razem jest to nowe danie.


Praca grupowa przynosi znacznie bardziej intensywne i długofalowe efekty w indywidualnym procesie rozplątywania supłów podświadomości, a prowadzący jest tylko pionem i podtrzymującym aspektem dla procesu, będąc integralną częścią grupy.


Korzystając z żywej obecności i ducha zaangażowania, proces jogiczny włącza przepływ za pomocą bodźca i odpowiedzi, na podobieństwo piłek bilarda, dlatego jest trudne do przewidzenia jakie rozwiazanie przyniesie wspólna praca w wymiarze jednostki, jednak zawsze jest to proces uwalniający energię i poszerzajacy świadomość.


Zasada uwolnienia energii dla poszerzenia percepcji jest fundamentalnym założenia jogi, któremu służą wszystkie stosowane techniki jogi i medytacji, w tym SNR.


Warsztat, jak każde grupowe wydarzenie jogi i medytacji, jest żywym spotkaniem z innymi i ze sobą w nowym kontekście i nowym czasie, bogatym pokarmem dla duchowego przetrwania, kiedy wszystko wydaje się zaprzeczać sile ducha.


Twoje fizyczne i psychiczne zdrowie zależy od komunikacji z celem i wymiarem Twojej duszy. "Nie samym chlebem człowiek żyje, lecz każdym słowem, które pochodzi..." z wewnętrznego wymiaru Boga w Tobie. 


Sara Lilia Jolanta

Informacje

Programy medytacyjne to celowe użycie energii grupy dla użycia technik medytacyjnych i praktyk jogi, służące każdej osobie w rozwiązaniu indywidualnych problemów mentalnych oraz zastojów energetycznych. Teoria wspomaga proces, daje światło na techniki i metody, pogłębia zrozumienie. Proces INTENSYWNY w głąb, może "rozpakowywać się" przez kilka miesięcy.


Pierwszy dzień


13 - 14 Zakwaterowanie  

14 - 15 Obiad

16 - 17 Joga Nidra

17 - 18  Sesja Sat nam Rasayan

18 - 19 KOLACJA

19.30 Wprowadzenie


Kolejne dni


7 - 9 Kundalini Joga, Medytacja, Pranayama

9 - 10  ŚNIADANIE

11 - 13  Sat Nam Rasayan

14 - 15  OBIAD

16 - 18  Sat Nam Rasayan & Medytacja 

18 - 19 KOLACJA

20.30 Medytacja wieczorna  


Ostatni dzień

7 - 9  Joga i Medytacja Poranna

9 - 10   ŚNIADANIE

11 - 12 Sesja Sat Nam Rasayan

Wyjazd do 12.00
Medytacja i jej cel. 


Wewnętrzna uważność jest naturalną inklinacją zdrowej osobowości człowieka.


Kontemplacja, retrospekcja,uważność. Istnieje bezpośredni związek między medytacją a stanem zadowolenia i spokoju, im więcej  poświęcamy czasu na medytację tym większy porządek w relacji z prawem uniwersalnym, z własnym barometrem sumienia, celem i rolą w życiu, z Bogiem czy innym określeniem jakie używamy dla mistycznego aspektu, którego życie jest widocznym wymiarem.


Medytacja występuje w każdej religii, w każdym rodzaju życia duchowego, jest wyższym, mentalnymaspektem modlitwy, niezależnie od wiary, systemu, stopnie medytacji są zadziwiająco podobne. Pomimo inaczej nazywanych obiektów skupienia umysłu i podniesienia emocji, zasady są bardzo zbliżone, żeby nie powiedzieć, takie same. • Medytacja jest stopniowym treningiem umysłu aby pozostawał w stanie wewnętrznego zadowolenia, niezależnie od zewnętrznych wydarzeń i naszej sytuacji. 


 • Medytacja jest wprowadzeniem dla życia kierunku, tak aby energia, wznosiła umysł, a obiekt medytacji przyciągając, krystalizował pozycję świadka.


 • Drashta, świadek wynosi umysł z poziomu rozproszenia, obsesji, pośpieszności, nieuważności, uzależnienia, przywiązania, głupoty, ignorancji i arogancji.Słowo joga oznacza dla kultury Indii połączenie,

powrót do źródła (religare), komunię duszy z Bogiem.Zachód dla własnych celów amputował z jogi jej najważniejszy cel i kierunek. Na zachodzie z całego systemu, z jej ośmiu ramion, zostało tylko jedno ramię - pozycja ciała, rozbudowana do rozmiarów kultu ciała. Temu kultowi posłużył nawet dekalog jogi, czyli Yamy i Niyamy, kod moralny, śluby czystości.


Czym jest Jaźń, o jakie połączenie chodzi ? Wykluczenie medytacji, kontemplacji i modlitwy w zachodniej jodze nastąpiło na samym początku jej historii w Stanach Zjednoczonych i Europie, tym samym zamykając możliwość głębszej przemiany, dla tych, którzy podświadomie szukali odnowy duchowości we wschodnich tradycjach.


Płytkie jest uleczenie, kiedy wszystko sprowadzimy do potrzeb ego. Joga, wyjęta z kontekstu totalności duchowej wschodu, stała się integralną częścią dominującej obecnie kultury narcyzmu, zamiast technologią wolności i ewolucji duchowej.


W rzeczy samej, duchowe zasoby stanowią o materialnym wymiarze; są ważniejsze z samej natury przyczynowości, dlatego proporcja naszej uwagi, gdzie duchowość to osiemdziesiąt procent w stosunku do dwudziestu procent uwagi na materię, jest naszą gwarancją przeżycia w czasach wyczerpania, zgromadzonych wcześniej, duchowych zasobów łaski.


Sara Lilia Siemaszkiewicz“Spróbuj i spenetruj, naszymi ograniczonymi metodami, tajemnice natury a odkryjesz że, za wszystkimi dostrzegalnymi powiązaniami, istnieje coś subtelnego, nieuchwytnego, niewyjaśnionego. Cześć i uwielbienie dla tej mocy ponad wszystkim co możemy pojąć jest moją religią."

Albert EinsteinMechanika, zasady, podstawowe aspekty,

stopnie rozwoju w medytacji.


Warsztat jest praktyczny,co oznacza zastosowanie technik jogi i medytacji wymaga jednak zrozumienia tematu dla stosowania metody, zatem jest też teoria tematu, doświadczenie a dopiero później omówienie:


 1. mechanika - jak medytować, od czego zacząć, jak kontynuować,
 2. niezbędność medytacji w życiu codziennym; zasady budowania nawyku,  stałości i porządku, w stanie rozluźnienia i spokoju.
 3. zrozumienie praktycznych korzyści i zastosowanie treningu jakim jest medytacja
 4. świadomość zagrożeń i przeszkód, które nas mogą zniechęcić na samym początku, czy po jakimś czasie, czyli zagrożenie oczekiwań i przywiązania.


Techniki


 • SATNAM RASAYAN uzdrowienie w OBECNOŚCI PRAWDY
 • Świadomość Pozycji i Oddechu - technika pratyahary (wycofania zmysłów z zewnątrz do wewnątrz)
 • Bezruch Ciała Kaya Sthairyam - pozycja jako wejście do medytacji
 • Pranayama - obecność za oddechem
 • Prana Vidya - obecność za energią
 • Hatha Joga - obecność balansująca energię witalną i mentalną
 • Kundalini Joga - obecność budzenia i zarządzanie energią subtelną  
 • Mantra Joga - obecność w relacji dźwięku jako narzędzia dla uwolnienia umysłu. Ważne Wskazówki 


 • Jak nie cierpieć nadaremno, a wzrastać w rozwoju wbrew rozproszeniu umysłu, braku treningu, byciu zajętym, uzależnionym, przywiązanym czy leniwym.


 • Jak zbudować regularność treningu medytacji w hałasie wszelkich zaburzeń zewnętrznych, jak nie popłynąć z prądem ekstrowertycznej masowej kultury kakafonii, rozwijając codziennie wewnętrzny spokój dzięki regularnej medytacji.


 • Jak przeciwdziałać słabości woli, umysłu i ciała, dzięki regularnej praktyce medytacji.


 • Jak stopniowo budować spokój i dobrostan dzięki medytacji.

                                           


Praktyczne informacje w temacie pobytu

 Polecamy wygodne ubranie z naturalnego materiału, prosimy nie stosować silnych kosmetyków,

ani perfum. Wygodna mata, koc, szal do okrycia, poduszka.
Medytacja jest praktykowana w wygodnej pozycji, może to być pozycja medytacyjna

(kilka najbardziej znanych pozycji medytacyjnych),  lub na krześle.

Pomimo praktyki "stałości ciała", w każdej chwili można zmienić pozycję.

 Kluczem jest podporządkowanie ciała bez zbędnego cierpienia, jednak w stanie

przytomnego umysłu.


Prowadząca

Sara 


Ulubiona przestrzeń - wymiar kontemplacyjny, nawet w działaniu stan świadomego odczuwania. Bezmyślna. Jeśli coś się pojawia w formie słowa czy obrazu, nie odczuwam własności. Tak jak teraz kiedy to piszę; przyglądam się słowom, które pojawiają się i znikają, ale na pewno nie należą do mnie. Medytacja jest uwalniająca. Ciekawość dziecka połączona ze spokojem starca.

Nic w tej przestrzeni obecności nie jest do zatrzymania ani przywłaszczenia. Nawet sama obecność, która postrzega i rozróżnia nie jest do uchwycenia ! Jestem, ale gdzie ? Percepcja bez oceny.

Uleczenie bez choroby przypisania. Niezdefiniowane pole, przyjemność zanurzenia.

To co naturalne okazało się kiedyś metodą, stąd warsztaty Sat Nam Rasayan. Tak poznałam Nauczyciela. Usiadłam i usłyszałam cichy głos "dotknij pacjenta". Dotknęłam i się zanurzyłam. Jak oczywiste i jak kojące było to uznanie normalności !

Kto był pacjentem, a kto uleczał ? Kto prowadził i kto podążał ? Kto uczył i kto był nauczany ? A jednak, na codzień nikt nie zaleca odczuwania, zatrzymania, spokojnego wejrzenia, kontemplacji ruchu i działania.

Skąd więc potrzeba? Z nawyku zagubienia, bólu i cierpienia...