Quaternity Institute - Yoga
Prowadzące

SARA

SENIOR LEAD TRAINER

PONAD 25 LAT 

PRACY JAKO TRENER


RYT 500

To jakiś zupełny przypadek, może nawet Boski, że uczę od lat medytacji. Na początku spontaniczne stany były momentami błogiego spokoju, później stały się codzienną modlitwą, początkiem dnia według ważności i najważniejszej wartości, potem jednak dzielenie się tym "jak i dlaczego" zmieniło moje ostatnie dwadzieścia lat życia.


Jestem samoukiem, co oznacza, że odkąd nauczyłam się pisać i czytać na tyle dobrze aby sama odkryć świat Misia Puchatka, wybierałam swoje ścieżki. Miałam w czym wybierać, bo mój dom był pełen niesamowitych książek, a ogród babci naturalnych przekąsek. Samouk to czytacz i obserwator, ale też eksperymentator, który nie boi się zejść z szerokiej uczęszczanej drogi, na wąskie, nieznane ścieżki a nawet dzikie bezdroża. Emigracja, podróże Koziołka Matołka, nietypowe wydarzenia życiowe, doprowadziły mnie, gdzieś po drugiej stronie Atlantyku, do praktyk wschodu !


Żyłam bardzo aktywnie i bardzo zwyczajnie, a medytacja weszła od strony ogrodu - zatrzymania się w bezruchu, zatrzymania się w ciekawości wewnętrznej panoramy umysłu. Medytacja buddyjska, medytacja jako wewnętrzna ścieżka jogi, kontemplacja Chrześcijańska. Potem przyszły metody oczyszczania i postu, treningi i odwaga uczenia.

Wielu ludziom zawdzięczam impulsy, które we mnie zadrgały zmianą kierunku, to byli moi nauczyciele. Taką mamy wobec siebie powinność jako ludzie; uczyć innych tego co wiemy, choćby pieczenia chleba, sprzątania, prania czy jagód zbierania. Uczymy się całe życie, od siebie nawzajem.


Niektórzy, pokazali mi czego robić nie należy, inni zainspirowali odwagą życia w całkowitym zaufaniu. To ze mną zostało. Byłam z talentu malarką, w Kanadzie próbowałam jak smakuje biznes, bez przekonania dla samego zysku, raczej z przekonania, że wszyscy mamy złoto w sobie i możemy realizować niebo na ziemi. Po powrocie do Polski w 2005 roku, moja osobista praktyka medytacji rozwinęła się również w pracę, która stała się głównym zajęciem do dzisiaj. Dzielę się  praktycznym "jak i dlaczego", podając dalej to czym byłam obdarowana, dla dobrostanu i dobrobytu nas wszystkich.

Prowadzące

ANNA

       QATERNITY 

            TRAINER     

         

              RYT 500

Koziorożec - to chyba najlepiej opisuje moją naturę. Stara, poważna, zdyscyplinowana dusza i wesoła dziewczyna jednocześnie.

Joga zaczęła rozwijać się od ciała. Szybko dała znać, że ciało jest komunikatorem i narzędziem do poznania wykraczającego poza mentalną koncepcję. Szukałam i nadal szukam wszelkich odpowiedzi w relacji soma (ciała) i psyche (psychiki). Rezultaty są zawsze wynikiem osobistego zaangażowania, które wymaga, a nic nie obiecuje.

Głód wiedzy i skłonność do ciągłego badania swoich granic, wyrwał mnie z korzeniami z biurowej pracy rady prawnego i zabrał w podróże na Bali, do Gwatemali, na Kostarykę, Hiszpanię, czy Sycylię, gdzie uczyłam siebie i innych.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (w tym kundalini, hatha, vinyasa, nidry, medytacji, pranayamy, filozofii, mantry, jogi dla kobiet w ciąży) i uczę jak praktykowaćjogę poprzez asany (pozycje ciała), ale nie tylko w nich. Lubię powtarzać - to co na macie, to i w życiu, bo prawdziwa mądrość praktyki, pokazuje się właśnie tam.

Praktyka własna: kundalini, vinyasa, hatha, filozofia jogi.

O mnie - skojarzenia: ocean, woda, wiatr, jedzenie, owoce, prana, taniec, ruch, ciało, targi owocowe, woda z kokosa, palma, księżyc, słońce, ciepło, muszelki, piasek, prana, przestrzeń, wolność, książka, przyjaciel, przyjaciółka, tulenie, serce, miłość, dyscyplina.LINDITA MARIA


LEAD TRAINER

18 LAT PRACY

JAKO TRENER


RYT 500

Lindita wychowała się w klimacie wielu kultur i wielu kuchni świata, a liczne podróże od początku jej życia poszerzały pojemność na różnorodność doświadczeń. Urodziła się w Rzymie, wychowywała się w Kanadzie/ Vancouver, na wakacje leciała do dziadków w Polsce, do ojca w Hamburgu, podróżowała w granicach Europy, a póżniej Azji.


Skończyła swój pierwszy kurs nauczycielski jogi i medytacji w wieku piętnastu lat, a już rok później była w Indiach gdzie przez pięć lat poznawała kulturę Indii, studiowała klasyczną muzykę, odkrywała ayurvedę, religię i kulturę Sikhów, podczas szkoły średniej w Amritsar. Jako młoda kobieta mieszkała w wielu krajach, prowadzona wewnętrzną i spontaniczną

ciekawością namiętnie studiowała wiele dziedzin, do kolejnej zmiany miejsca i tematu.


Lindita mieszka od dwunastu lat na południu Francji, jest szefem francuskiej kuchni, z zamiłowania studiuje ayurvedę, uczy jogi na kursach, zajmuje się oprawą Quaternity. Na codzień jest mamą Williama, partnerką, siostrą i moją córką przyjaciółką,

bez której nie byłoby statusu szkoły zrzeszonej w Yoga Alliance, ani kolorytu jaki Lindita dodaje i tworzy graficznie.

Razem jesteśmy bogatsze, możemy dać więcej i pełniej....